niedziela, 27 grudnia 2015

O świątecznych reklamach

Cześć! Święta, święta i po świętach! To tylko 3 dni, ale świąteczne reklamy pojawiały się już standardowo po 1 listopada. No jak osoba na organizacji reklamy nie mogłaby zrobić takiego posta? Po czterech latach na tym profilu to już po prostu przyzwyczajenie - oglądam reklamy, oceniam, komentuję. Co zauważyłam? Co mi się spodobało? 
Z pewnością każdy już widział świąteczną reklamę firmy EDEKA. Niemiecka sieć sklepów stworzyła reklamę, która nawet nie nawiązuje do sprzedawanych produktów. No i nie musi. Swoim genialnym przekazem i świetnie pokazaną historią i tak sprawiła, że ludzie ją zapamiętali i nawet ja, dziewczyna z Polski musiałam wyguglować co to takiego EDEKA. A co u nas? Nasze sieci sklepów informują, że jest u nich karp i pierogi w niesamowicie niskich cenach. 
Zauważyłam, że firma Jacobs co roku emituje tą samą reklamę kawy. "Let it snow", chłopiec kuszący świętego Mikołaja aromatem zamkniętym w słoiku... Trochę nudno już się robi.
Po tej całej komercyjnej stronie Bożego Narodzenia, znalazły się jednak takie reklamy (i to polskie!), które moim zdaniem oddają ducha świąt i człowiek ma po prostu ochotę je oglądać. Są to reklamy Allegro i Tymbarka. Zapraszam na seans:Poproszę więcej takich reklam za rok! :)


2 komentarze:

  1. Jak pierwszy raz zobaczyłam reklamę allegro poryczałam się jak głupia - najpierw ze wzruszenia, a później ze śmiechu, kiedy wszystko popsuł ten napis ALLEGRO na końcu xDDD Ale jest piękna <33

    OdpowiedzUsuń
  2. faktycznie, niektóre reklamy to już klasyk, kojarzący się nieodzownie ze świętami :p w tym roku urzekła mnie reklama Wedla z Warkorkiem, jest bombowa :)
    co do reklam które tu zamieściłaś - bardziej lubię tą Allegrową niż Tymbarka :)

    OdpowiedzUsuń